تبلیغات
تفسیر - هر سال ۵۰۰ هزار اسپانیایی فقیر می شوند
تفسیر
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
مطالعات انجام شده نشان می دهد از زمان آغاز بحران اقتصادی اسپانیا در سال ۲۰۰۸ میلادی، هر سال نیم میلیون نفر به شمار فقرا در این كشور اروپایی افزوده می شود.به گزارش ایرنا، تازه ترین نظرسنجی در این زمینه كه توسط موسسه تحقیقاتی و نظرسنجی متروسكوپیا برای سازمان بشردوستانه اینترمون آكسفام انجام شده، موید آن است در صورتی كه روند كنونی ادامه یابد، هشت میلیون نفر دیگر نیز به جمع فقرا در اسپانیا اضافه خواهند شد. بر اساس مطالعه اینترمون آكسفام ، یكی‌ از هر سه فقیر جدید در اروپا كه شمار آنها تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۲۵ میلیون نفر بیشتر می شود ، اسپانیایی خواهد بود .
بر اساس این گزارش، این برآوردها با برداشت مردم اسپانیا همخوانی دارد و آنها تشدید فقر در جامعه را نتیجه مستقیم اقدامات ریاضتی دولت می دانند.
دولت اسپانیا به منظور كاهش هزینه های عمومی و كسری بودجه خود در سالهای اخیر به شدت از بودجه های مربوط به بخش بهداشت و درمان، آموزش، حمل و نقل و دیگر خدمات عمومی كاسته و موجب شده است مردم هزینه های بسیاری را در این زمینه متقبل شوند. این وضعیت در كنار بیكاری با نرخ ۲۷ درصد كه شغل شش میلیون نفر را نابود كرده است، تورم سالانه و تثبیت یا كاهش حقوق كاركنان شركتها و نهادهای خصوصی و عمومی در شش سال اخیر باعث شده است هر روز بر ناتوانی خانوارها در تامین هزینه های زندگی افزوده شده و شمار فقرا بیشتر شود. خبرنگار ایرنا در مادرید بر این باور است كه شمار افراد بی خانمان كه در حاشیه خیابانها و پاركها یا در مقابل كلیساها در اسپانیا می خوابند، به گونه ای شگفت انگیز و باور نكردنی رو به گسترش است، به گونه ای كه اكنون مشاهده می شود حتی برخی خانواده های دارای زن و فرزند نیز با تمامی اعضای خانواده خود در كنار خیابانها می خوابند.

یكی دیگر از نشانه های گسترش فقر در اسپانیا، اجتماع انبوه افرادی است كه شبها در ساعات پایانی فعالیت فروشگاهها و سوپرماركتهای بزرگ در اسپانیا در مقابل آنها ازدحام می كنند تا به محض آنكه سطلهای زباله حاوی انواع محصولاتی كه تاریخ مصرف آنها گذشته و از چرخه فروش كنار گذاشته می شود، از آنجا بیرون می آید، به جستجوی مواد غذایی در آن برای خود بپردازند.
علاوه بر آن، این روزها دیدن افرادی كه با چرخ دستی در میان زباله ها در جستجوی اشیای فلزی، كاغذی، مواد قابل بازیافت و یا وسایلی هستند كه هنوز می توان با برخی تعمیرات از آنها استفاده كرد، در كوچه ها و خیابانهای مادرید - پایتخت- و دیگر شهرهای اسپانیا، یك صحنه عادی است.
بحران اقتصادی كه سایه سنگین خود را بر اسپانیا تحمیل كرده، چهره كریه خود را در تعطیلی روز افزون فروشگاهها و شركتها در این كشور غربی نیز به وضوح نشان می دهد.
با این حال، مقامهای اسپانیایی اطمینان می دهند روند بحران در ماههای اخیر كند شده و تا پایان سال جاری میلادی متوقف خواهد شد و از آن پس، این كشور برای خروج از بحران و دستیابی به رشد اقتصادی تلاش خواهد كرد.
از سوی دیگر، كارشناسان بر این باورند در خوش بینانه ترین حالت دست كم پنج سال دیگر طول خواهد كشید تا اسپانیا از نظر ایجاد فرصتهای شغلی بتواند بر بیكاری گسترده كنونی فائق شود و نرخ بیكاری را به اندازه سال آغاز بحران در سال ۲۰۰۸ برساند.
در چنین شرایطی، هم مردم و هم كارشناسان اقتصادی تاكید دارند دولت اسپانیا باید فورا قیچی ریاضت ها را با سرمایه گذاری برای ارایه خدمات به مردم، ایجاد فرصتهای شغلی و افزایش كیفیت مشاغل تعویض كند.
در این زمینه، نطرسنجی متروسكوپیا نشان می دهد یكی‌ از هر سه اسپانیایی با سیاست های ریاضتی دولت مخالف است زیرا معتقدند این ریاضتها نه تنها موجب كاهش بدهی عمومی‌ نشده بلكه باعث گشته است شمار افراد فقیر در كشور افزایش یابد.
سازمان آكسفام هم روز گذشته گزارش داد: با اصلاحات كاری صورت گرفته از سوی دولت، جایگاههای شغلی و درآمد آن در اسپانیا به حدی ضعیف شده كه فقر را حتی در بین افراد شاغل افزایش داده است.
به گفته این سازمان، اكنون تنها ۲۰ درصد اسپانیایی ها معتقد هستند كه سطح رفاه آنها بستگی به درجه تلاششان دارد. در مقابل ، یكی‌ از هر سه نفر معتقد است نابرابری های روز افزون در جامعه، ساختاری است و برای كاهش آن، كار زیادی نمی‌ شود انجام داد.
بحران اقتصادی همچنین با تشدید شكاف بین ثروتمندان و فقرا باعث شده است تا طبقه متوسط در اسپانیا هر روز لاغرتر و ضعیفتر شود.
خایمه آتینزا رییس بخش برنامه ریزی و امور شهروندی اینترمون آكسفام در این باره به ال پاییس گفت: ما نگران این هستیم كه به سوی یك جامعه دوگانه، غیرعادلانه و نابرابر پیش برویم. به همین دلیل، معتقدیم اكنون زمان آن است كه صدای اعتراضمان را علیه این وضعیت بلند كنیم زیرا شاخصهای موجود، شوم و خطرناك است.
این سازمان محاسبه كرده است با ادامه وضعیت كنونی تا ۲۰۲۵ میلادی، افرادی كه بیشترین منابع اقتصادی جامعه را در اختیار خواهند داشت، ۱۸ برابر بیشتر از افرادی كه كمترین منابع را دارند، درآمد بدست خواهند آورد، حال آنكه اكنون طبقه ثروتمند اسپانیا ۸/۶ برابر بیشتر از فقرا پول دریافت می‌ كند.
اگرچه نظرسنجی ها نشان می دهد بیش از نیمی از مردم اسپانیا هیچ امیدی به جلوگیری از روند فقر و بهبود وضعیت اقتصادی كشورشان در آینده ندارند، اما برخی كارشناسان می گویند جایگزینهایی برای ریاضت ها وجود دارد و می‌ شود وضعیت را برگرداند.
ویولتا آسییگو تحلیلگر متروسكوپیا در این باره گفت: اسپانیایی ها اكنون می‌ بینند یك یورو از هر سه یورویی كه از طریق ریاضت ها یا افزایش مالیات ها در كشور جمع آوری می‌ شود، صرف پرداخت بدهی دولت می‌ شود و نه كمك به فقرا. به همین دلیل، آنها به نهادهای دولتی اطمینان ندارند، اما می توانند به سازمان های غیردولتی به عنوان عاملان تغییر اعتماد كنند.
وی افزود: در همین راستا، طبق نظرسنجیها، حدود ۹۰ درصد اسپانیاییها می‌ پذیرند برای همكاری با سازمانهای غیردولتی برای كاهش فقر در جامعه، داوطلب شوند و ۶۱ درصد نیز می‌ پذیرند به سازمان های غیردولتی پول اعطا كنند اما فقط ۳۵ درصد آنهم به شرط آنكه صرف كاهش فقر شود، حاضرند مالیات بیشتری پرداخت كنند.
این وضعیت نشان می‌ دهد مردم اسپانیا چنان به دولت خود بی اعتماد شده اند كه حتی حاضر نیستند مالیات به آن بدهند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 شهریور 1392
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 07:37 ق.ظ
時間の限りで、たくさん商品は掲載しておりません。どの商品が購入したいでしたら、写真
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 07:36 ق.ظ
格安メンズファッション服、シュプリーム、激安メンズファッションブランド服本物と同じ素材
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 07:36 ق.ظ
ブランドコピーベルト
پنجشنبه 29 فروردین 1398 10:00 ب.ظ
スーパーブランドコピーバッグ財布代引き激安通販専門ショップ,弊社は大好評のスーパーコピーブランド激安市場です,
جمعه 9 فروردین 1398 10:53 ب.ظ
kwntmhv tadalafil wirkungseintritt http://www.cialissom.com/ order cheap cialis [url=http://cialissom.com/]cialissom.com[/url] tadalafil genérico funciona
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:21 ب.ظ
قطعا مانند وب سایت شما، اما شما باید املای خود را بررسی کنید
در تعداد کمی از پست های شما. تعدادی از آنها با مشکلات املایی فراوانی دارند و من در یافتن آن بسیار
مشکل را به واقعیت بگویید اما من مطمئنا می آیم
دوباره برگشتن.
یکشنبه 6 اسفند 1396 04:05 ق.ظ
من واقعا از طراحی و طرح سایت شما لذت می برم.
این بسیار آسان است در چشم که باعث می شود آن را بسیار لذت بخش تر برای من به اینجا آمده و بیشتر بازدید. آیا شما یک توسعه دهنده را استخدام کردید تا تم خود را ایجاد کنید؟
کار برجسته
شنبه 5 اسفند 1396 05:05 ق.ظ
این واقعا یک قطعه اطلاعات عالی و مفید است. من راضی هستم که فقط این را به اشتراک گذاشتید
اطلاعات مفید با ما لطفا ما را با این موضوع آگاه سازید
با تشکر از شما برای به اشتراک گذاری.
جمعه 17 آذر 1396 03:17 ق.ظ
Excellent way of telling, and fastidious article to take data on the topic of my presentation subject matter, which i am going to present in school.
جمعه 24 شهریور 1396 06:31 ب.ظ
Please let me know if you're looking for a
article writer for your blog. You have some really good posts and I think
I would be a good asset. If you ever want to take some
of the load off, I'd really like to write some articles for your
blog in exchange for a link back to mine.
Please shoot me an e-mail if interested.
Thank you!
جمعه 13 مرداد 1396 10:47 ب.ظ
Hello very nice web site!! Guy .. Beautiful ..
Wonderful .. I'll bookmark your website and take the feeds also?
I'm satisfied to search out a lot of helpful information right here within the submit,
we need develop extra techniques in this regard, thank
you for sharing. . . . . .
دوشنبه 9 مرداد 1396 02:11 ب.ظ
I think that everything published made a ton of sense.
However, what about this? suppose you typed a catchier title?
I am not saying your information is not solid, however what if you added a headline
to possibly grab people's attention? I mean تفسیر - هر سال
۵۰۰ هزار اسپانیایی فقیر می شوند
is a little vanilla. You could look at Yahoo's home page and
watch how they write post titles to grab people interested.
You might add a related video or a pic or two to grab readers
excited about everything've written. In my opinion, it could make your website a little livelier.
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 04:40 ق.ظ
My partner and I absolutely love your blog and find almost all of your post's to be precisely what I'm looking for.
Do you offer guest writers to write content for you personally?
I wouldn't mind publishing a post or elaborating on a few
of the subjects you write with regards to here. Again, awesome web log!
سه شنبه 15 فروردین 1396 08:48 ب.ظ
I've been surfing on-line more than 3 hours nowadays, but I never found any attention-grabbing article like yours.
It is beautiful price enough for me. In my opinion, if all
web owners and bloggers made good content material as you probably did,
the internet will likely be much more useful than ever before.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی